Piszą o nas!

Pierwsza loteria meldunkowa w Wielkiej Wsi zorganizowana z pomocą Agencji Gratifica! Gmina zdecydowała się podjąć nową inicjatywę i rozdać nagrody wśród osób, które są zameldowane na jej terenie. Wziąć udział mogły zarówno te osoby, które już od dawna posiadają meldunek w Wielkiej Wsi, ale także ci, którzy dokonali zmiany dopiero podczas trwania loterii. Celem nie było w tym przypadku zebranie nowych wpływów do budżetu, ale zmniejszenie tzw. janosikowego, o wysokości którego decyduje dochód gminy w przeliczeniu na każdego mieszkańca. Gmina Wielka Wieś obserwując w tym zakresie dysproporcję, z powodu której nadal konieczne było płacenie „janosikowego”, wykorzystała mechanizm loterii, aby zachęcić do meldunku osoby, które zamieszkują jej teren, ale zameldowane są nadal w innym miejscu.

Zbieranie zgłoszeń do loterii meldunkowej w Wielkiej Wsi zakończyło się po 2 miesiącach, a w tym czasie udział wzięły w niej aż 1132 osoby! To bardzo dobry wynik! Jesteśmy zadowoleni z przebiegu akcji i współpracy z Urzędem Gminy Wielkiej Wsi.

 

O loterii meldunkowej w Wielkiej Wsi można przeczytać więcej, klikając w poniższe linki:

 

https://dziennikpolski24.pl/rower-lub-telewizor-za-meldunek-nagradzaja-mieszkancow-loteria-meldunkowa-moze-byc-szansa-gminy-wielka-wies-na-oszczedzenie/ar/c1-16189589

https://krakow.tvp.pl/59485454/telewizor-za-meldunek

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Pozostałe wpisy
pisza o nas4
Piszą o nas!
pisza o nas
Piszą o nas!
gratifica blog 6
Loteria PIT-przyciągnij podatników i zwiększ budżet gminy!