Loterie w liczbach. Wzrost popularności gier losowych w Polsce - raport MF

a61b2a71 fe03 4873 bc5c c80d075161e0

Loterie w liczbach. Wzrost popularności gier losowych w Polsce - raport Ministerstwa FinansówLoterie towarzyszą nam w życiu codziennym coraz częściej! Polacy upodobali sobie tę formę zabawy, nie tylko z uwagi na możliwość wygrywania cennych nagród, ale również z uwagi na transparentne zasady, prosty dostęp i dreszczyk emocji związany z udziałem w losowaniach.

Choć wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż loterie promocyjne, audioteksowe, czy fantowe to gry losowe, których urządzanie ściśle regulują rygorystyczne przepisy ustawy o grach hazardowych, świadomość tego faktu wśród ludzi reklamy, marketingu, promocji, eventów jest już stosunkowo duża i dlatego często i chętnie korzystają z możliwości, jakie oferuje nam ustawodawca.

Specjaliści w Gratifice to praktycy, związani z rynkiem reklamy, marketingu i promocji od niemal 15 lat, dlatego właśnie, mając szerokie spektrum obserwacji, widzimy w ostatnich latach znaczący wzrost zainteresowania loteriami, co niewątpliwie bardzo nas cieszy. :)

Loterie, jako skuteczne narzędzie, zwiększające sprzedaż produktów i usług (loterie promocyjne), generujące dodatkowe przychody (loterie audioteksowe), czy mające stricte wizerunkowy, charytatywny charakter (loterie fantowe) nie są już obecnie stosowane wyłącznie przez największych graczy na rynku FMCG, ale również w kanale b2b, branżach takich jak: finansowa, ubezpieczeniowa, budowalna, e-commerce, dla fachowców, ale i przez jednostki administracji publicznej.

Dostrzegamy, iż wzrost świadomości dużej części społeczeństwa w zakresie gier, w których to los decyduje o wygranej nagród pieniężnych lub rzeczowych, nastąpił po urządzeniu przez komercyjne spółki z naszej branży „Loterii Paragonowej” w roku 2015, na zlecenie Ministra Finansów, de facto odpowiedzialnego za realizację przepisów hazardowych, pobór podatków oraz kontrolę celno-skarbową.

Ministerstwo Finansów co roku publikuje sprawozdanie w formie specjalnego raportu pn. „Informacja o realizacji ustawy o grach hazardowych”. Można się z niego dowiedzieć, że przychody budżetu państwa z gier hazardowych wzrosły o 22% w roku 2017 w stosunku do roku poprzedniego!

loterie w polsce 2023

Choć niedostępny jest jeszcze stosowny raport za rok 2018, to śmiało można przypuszczać, że przychody opisane powyżej są również większe a to za sprawą nowelizacji ustaw o grach hazardowych z 2017 roku. W roku 2017 dochody z tytułu gier hazardowych w Polsce wyniosły blisko 13 mld zł!

Organizując loterię musimy się liczyć z opłatą za udzielenie zezwolenia, ale również, jak w przypadku loterii audioteksowych, również z 25% podatkiem od gier. Biorąc udział w loteriach de facto, pośrednio wspieramy budżet państwa a wydatkowanie tych przychodów przez rząd jest szczegółowe uregulowane w przepisach, m.in. na fundusze wspierające młodzież, sport, czy problemy hazardowe i alkoholowe obywateli naszego kraju.

Cieszy również, że loterie zaczęły być bardzo powszechne wśród jednostek administracji publicznej, samorządowej. Najczęściej stosowane mechanizmy to:

  • rozlicz PIT w swoim mieście/gminie,
  • zamelduj się w naszym mieście/gminie i wygrywaj nagrody,
  • kup bilet komunikacji miejskiej i weź udział w losowaniu nagród,
  • kup pakiet startowy w biegu maratońskim i wygraj cenne nagrody.

Nasza oferta w zakresie organizacji dowolnego rodzaju loterii sprosta wymaganiom wszystkich, nawet najbardziej wymagających Klientów. Dzięki setkom realizacji, stale poszerzanej wiedzy, odpowiedniemu zapleczu technicznemu, doskonale zorganizowanemu zespołowi projektowemu oraz know-how Gratifiki, badań i analiz dot. potrzeb konsumentów, czy optymalizacji procesów sprzedażowych/promocyjnych/wizerunkowych, otrzymacie Państwo u nas kompleksową obsługę, bezpieczeństwo, terminową i sprawną realizację oraz fachowe doradztwo na każdym etapie wdrożenia.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług już teraz!
©Gratifica

Pozostałe wpisy

loteria na facebook

Ważny wyrok sądu ws urządzania loterii na Facebooku! Warto przeczytać!

sms premium zmiany

Zmiany w Prawie Telekomunikacyjnym – SMS premium – co warto wiedzieć?

2413d77d 64b1 4a31 97f3 d98483eee584

Loterie audioteksowe – realizuj cele marketingowe i zarabiaj! Co powinieneś wiedzieć? FAQ